Skip to main content

Audyty energetyczne

Czym jest audyt energetyczny?

Termomodernizacja budynku to najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie ponoszonych kosztów zużycia energii. Aby cały proces przebiegł prawidłowo i przyniósł oczekiwane rezultaty, prace modernizacyjne należy poprzedzić wykonaniem audytu energetycznego.

Audyt energetyczny ma na celu wykrycie wszystkich słabych punktów budynku - czyli takich, które powodują utratę ciepła. Mogą to być nieszczelne okna i drzwi, wadliwe systemy grzewcze, a nawet źle zamontowana brama garażowa. Przeprowadzenie audytu energetycznego ma na celu również oszacowanie dokładnej ilości zużywanej energii w danym gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie, a następnie przedstawienie możliwych rozwiązań pozwalających na redukcję kosztów z tym związanych.

Fachowa pomoc w doborze pompy ciepła
Ocena specjalisty

Kto może wykonać audyt energetyczny?

Przeprowadzenie audytu energetycznego wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu budownictwa i uprawnień, które umożliwiają wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Dobrze przeprowadzony audyt stanowi fundament do prawidłowych działań termomodernizacyjnych, dlatego cały proces należy powierzyć specjaliście.

  • Korzystna oferta na audyt energetyczny dla swojego domu tylko w Soltrado

  • Świadectwo charakterystyki energetycznej Twojego budynku odbywa się w szybki i profesjonalny sposób przez naszych licencjonowanych audytorów

  • Dotrzemy do wszystkich przyczyn strat cieplnych w obiekcie, co pozwoli na stworzenie doskonałego planu modernizacyjnego. Nie czekaj i zgłoś się do nas!

Dotacja do fotowoltaiki - podpowiemy Ci, jak ją uzyskać
Oszczędzaj na energii

Audyt energetyczny, czyli ulga dla portfela i środowiska

Kto w dzisiejszych czasach nie szuka sposobów, jak zmniejszyć swoje wydatki? Oszczędności można znaleźć tak naprawdę wszędzie, trzeba tylko wiedzieć, od czego zacząć - pomocny jest w tym audyt energetyczny.

Dzięki przeprowadzeniu audytu energetycznego dowiesz się, co trzeba zmienić w Twoim domu, aby zlikwidować wszelkie straty energii, które są obciążeniem dla portfela. Nie ważne, czy problem stanowią nieszczelne elementy konstrukcyjne budynku, wadliwa klimatyzacja, czy też przestarzała instalacja grzewcza - audyt wykryje wszystkie mankamenty i pozwoli stworzyć szczegółowy plan działania, w którym zawarte będą najkorzystniejsze w danym przypadku zalecenia modernizacyjne, wraz z opisem ich opłacalności w perspektywie długofalowej.

Nasi eksperci powiedzą Ci, gdzie szukać oszczędności
Bądź EKO

Stwórz z nami energooszczędne i ekologiczne gospodarstwo domowe

Przeprowadzenie audytu energetycznego to również pierwszy krok do przejścia na EKO energię słoneczną, czyli montaż instalacji fotowoltaicznej. Cała procedura pozwala na poznanie zapotrzebowania energetycznego danego domostwa, a tym samym obliczenie potrzebnej mocy paneli słonecznych, aby te mogły je w całości pokryć.

Decydując się zatem na audyt energetyczny, otwierasz się na nowe możliwości modernizacyjne, które pomogą Ci w stworzeniu energooszczędnego, a tym samym ekologicznego gospodarstwa domowego - Twój portfel i planeta Ci za to podziękują.

Dotacja do fotowoltaiki - podpowiemy Ci, jak ją uzyskać
Oszczędzaj na energii

Dlaczego warto przeprowadzić audyt energetyczny z Soltrado?

  • Dowiesz się, gdzie leży źródło problemów związanych ze stratami energii

  • Otrzymasz gotowy plan działania pozwalający na skuteczną termomodernizację Twojego budynku

  • Poznasz sposoby, dzięki którym zmniejszysz swoje rachunki za energię elektryczną i cieplną (fotowoltaika, pompa ciepła)

  • Dzięki wdrożeniu proponowanych przez nas rozwiązań, stworzysz energooszczędne gospodarstwo domowe