Przejdź do głównej treści

Pompy ciepła w Świeciu

Pompy ciepła w Świeciu

Pompy ciepła są przyjazną środowisku alternatywą dla tradycyjnych źródeł ogrzewania. Ich siłą napędową są odnawialne źródła energii, które pozwalają na ogrzanie całego domu wraz z wodą użytkową, bez uwalniania szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. Ten proEKOlogiczny system grzewczy sprawdzi się szczególnie świetnie w nowych i zmodernizowanych budynkach.

Obecność pompy ciepła w Twoim domu w Świeciu kompletnie zmieni sposób, w jaki do tej pory postrzegałeś systemy grzewcze. Te bezobsługowe maszyny nie tylko dostarczą ciepło do Twoich instalacji, ale również pozwolą zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Kupno opału? - To już nie Twój problem. Pompy ciepła korzystają z energii cieplnej znajdującej się w Świeciu - nic za nią nie płacisz.

Jak działają pompy ciepła w Świeciu?
Działanie pomp ciepła w Świeciu

Jak działają pompy ciepła w Świeciu?

Podstawą do działania pomp ciepła w Świeciu jest dostęp do tak zwanego źródła dolnego, czyli energii odnawialnej pochodzącej z ziemi, wód gruntowych, lub powietrza. Znajdujące się w nim ciepło jest pobierane do pompy, która w zwiększonej ilości oddaje je do źródła górnego, czyli naszych instalacji grzewczych w Świeciu.

  • Do zasilenia pompy ciepła potrzebna jest jedynie energia elektryczna

  • Prąd stanowi zaledwie 20% zapotrzebowania pompy do ogrzania budynku

  • Pozostałe 80% to ciepło geotermalne, które pobierane jest z zewnątrz

Energia odnawialna w Świeciu, czyli koniec rachunków za ogrzewanie
OZE ŚWIECIE

Energia odnawialna w Świeciu, czyli koniec rachunków za ogrzewanie

Dzięki OZE nie musisz już martwić się wzrostem cen opału i prądu w Świeciu - wszystko, co potrzebne do zasilenia pompy istnieje w przyrodzie. Natura nie pobiera żadnych opłat, więc nawet siarczysty mróz nie nadwyręży Twojego portfela. 

Inwestycja w pompę ciepła w Świeciu to jednorazowy wydatek, który jest w stanie zwrócić się nawet po 5 latach. Wszystko to dzięki rezygnacji z zakupu tradycyjnych paliw kopalnych, których już nie będziesz potrzebował - pompa wykorzystuje energię geotermalną, za którą nic nie płacisz.

Pompa ciepła - idealny zamiennik klasycznych pieców i kotłów w Świeciu
Bezobsługowy komfort

Pompa ciepła - idealny zamiennik klasycznych pieców i kotłów w Świeciu

Te nowatorskie urządzenia działają całkowicie bezobsługowo. Od momentu uruchomienia nie musisz ingerować w ich pracę - wszystkiego dopilnują same.

Pompy ciepła zostały zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowania.  Ich działanie jest w całości zautomatyzowane, dzięki czemu oszczędzasz swój cenny czas. Pracują po cichu, nie wydzielają spalin i w żaden sposób nie oddziałują negatywnie na otoczenie w Świeciu. Są niewielkich rozmiarów, więc można je zamontować praktycznie wszędzie.

Bezpieczeństwo pomp ciepła w Świeciu
Bezpieczeństwo Twojej rodziny

Bezpieczeństwo pomp ciepła w Świeciu

Pompy ciepła są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Nawet podczas wzmożonych okresów pracy nie istnieje ryzyko wybuchu. Ich działanie, w odróżnieniu od tradycyjnych kotłów i pieców, nie polega na spalaniu, więc żadne szkodliwe gazy nie są uwalniane i tym samym nie są w stanie nam zagrozić, a ryzyko zaczadzenia zostaje wyeliminowane. Montując pompę ciepła w Świeciu zwiększasz bezpieczeństwo całej swojej rodziny.

Oszczędności

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Sprawdź szacunkową kalkulację oszczędności, jakie możesz uzyskać, decydując się na instalację fotowoltaiczną w Świeciu. Szczegółowe wyliczenia przeprowadzimy w oparciu o audyt energetyczny.

Ile wynosi Twój miesięczny rachunek za prąd w Świeciu?

Kalkulator oszczędności

Nieprawidłowe dane
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

Świecie - piękne miasto nad Wisłą

Świecie historia miasta

Świecie to miasto w północnej Polsce, liczące około 40 tysięcy mieszkańców. Znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim i jest stolicą powiatu świeckiego. Miasto położone jest nad rzeką Wisłą i znane jest z XIII-wiecznego zamku.

Świecie ma długą historię, sięgającą X wieku. Po raz pierwszy zostało wspomniane w dokumencie w 1136 roku, a miastem stało się w 1238 roku. W 1248 roku wybudowano zamek, a w 1261 roku Świecie otrzymało swój herb. W XIV w. miasto zostało zniszczone przez Krzyżaków, jednak w XV w. zostało odbudowane.

Podczas wojny polsko-szwedzkiej (1655-1660) miasto zostało ponownie zniszczone, tym razem przez Szwedów. W 1772 r. Świecie znalazło się w granicach Królestwa Polskiego, a w 1793 r. w zaborze pruskim. W 1807 r. weszło w skład Księstwa Warszawskiego, a w 1815 r. zostało przyłączone do Rosji.

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Świecie znalazło się w granicach II Rzeczypospolitej. Podczas II wojny światowej miasto zostało zajęte przez hitlerowskie Niemcy, w wyniku czego zginęło wielu jego mieszkańców. Po wojnie miasto zostało odbudowane, a w 1975 roku weszło w skład województwa kujawsko-pomorskiego.

Świecie jest typowym polskim miastem, ze średniowiecznym zamkiem, gotyckim kościołem i rynkiem. W mieście znajduje się wiele muzeów, w tym Muzeum Powiatu Świeckiego, Muzeum Zamkowe i Muzeum Etnograficzne. W mieście znajduje się również wiele parków i ogrodów, w tym Park Zamkowy, Park im. Józefa Piłsudskiego oraz Park im. Tadeusza Kościuszki.