Skip to main content

Mycie paneli fotowoltaicznych

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych - po co?

O tym, że panele słoneczne należy myć, nie mówi się często. Niestety, omijanie tego tematu to poważny błąd. Zaniechanie regularnych czynności konserwacyjnych instalacji fotowoltaicznej może skutkować obniżeniem jej wydajności, przez co całość będzie wytwarzać mniejsze ilości prądu - a to automatycznie wydłuża czas zwrotu inwestycji.

Panele fotowoltaiczne montowane są na zewnątrz, przez co ryzyko zabrudzenia jest ogromne. Warunki pogodowe, okoliczne zwierzęta i ptactwo, zmiana pór roku, a także wiatr - to tylko niektóre z przyczyn powstawania warstwy osadu na powierzchni modułów. Osiadający kurz i zanieczyszczenia tworzą swego rodzaju barierę, przez którą promienie słoneczne mają utrudniony dostęp do ogniw fotowoltaicznych. Spada wtedy efektywność pracy całej instalacji, a panele pozostawione same sobie mogą skrócić swoją żywotność nawet o kilka lat.

Fachowa pomoc w doborze pompy ciepła
Specjalistyczne czyszczenie

Profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych

Pomimo posiadania dobrych intencji, paneli słonecznych lepiej nie myć na własną rękę. Niewłaściwie przeprowadzone zabiegi czyszczące mogą uszkodzić i zakłócić działanie całej instalacji PV. Źle dobrane do tego produkty są w stanie porysować i osłabić szklaną powłokę chroniącą ogniwo. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych powikłań związanych z konserwacją paneli fotowoltaicznych, lepiej powierzyć sprawę ekspertom.

  • O konserwacji i czyszczeniu paneli słonecznych wiemy wszystko

  • Posiadamy dużą wiedzę branżową i potrafimy obchodzić się z modułami

  • Zlecając nam do czyszczenia swoją instalację fotowoltaiczną dbasz o swoje interesy, ponieważ nasze usługi nie obciążą Twojego portfela, a pomogą wydłużyć żywot paneli PV nawet o kilka lat

Dotacja do fotowoltaiki - podpowiemy Ci, jak ją uzyskać
Częstotliwość mycia

Jak często zlecać czyszczenie paneli słonecznych?

Sporo osób trwa w przekonaniu, że jak już myć panele fotowoltaiczne, to raz na kilka lat. Nie jest to właściwe podejście, ponieważ im dłuższy odstęp czasu pomiędzy kolejnym czyszczeniem, tym instalacja fotowoltaiczna narażona jest na większe straty mocy.

Mycie paneli fotowoltaicznych powinno się zlecać cyklicznie, dwa razy w roku. Najlepszy czas na prace konserwujące systemów PV to okres wiosenny, gdy zeszłoroczne liście i sadze z kominów tworzą nieestetyczną warstwę na szklanej powierzchni modułów, uniemożliwiając prawidłowy przepływ promieni słonecznych do ogniw fotowoltaicznych, a także okres jesienny, tuż po żniwach powodujących zapylenie i osiadanie kurzu na panelach.

Nasi eksperci powiedzą Ci, gdzie szukać oszczędności
Miejsce oferowania usługi

Mycie paneli słonecznych na terenie całej Polski

Jeśli Twoja instalacja fotowoltaiczna wymaga czyszczenia, nie ważne gdzie mieszkasz - Grudziądz, Toruń, Łódź, Poznań, Warszawa - ekipa Soltrado przyjedzie do Ciebie. Oferujemy kompleksową usługę mycia paneli słonecznych zarówno w mikroinstalacjach, jak i na farmach fotowoltaicznych. Podczas czyszczenia modułów korzystamy z najnowszych rozwiązań, które nie tylko gwarantują najlepsze efekty, ale są też w pełni bezpieczne dla całej instalacji PV.

Skorzystaj z naszej oferty.

Dotacja do fotowoltaiki - podpowiemy Ci, jak ją uzyskać
Profity mycia paneli fotowoltaicznych

Co zyskujesz, wybierając mycie paneli fotowoltaicznych z Soltrado?

  • Gwarancję prawidłowo wykonanej usługi

  • Wydłużenie żywotności paneli słonecznych

  • Przywrócenie mocy instalacji fotowoltaicznej

  • Poprawę wyglądu całej instalacji PV

  • Przyśpieszenie zwrotu inwestycji