Skip to main content

Pompy ciepła Kwidzyn

Kwidzyn - czy zadziała tutaj pompa ciepła?

Tradycyjne źródła ogrzewania już od kilku lat z sukcesem są wypierane przez ich ekologiczną alternatywę - pompy ciepła. Pompy ciepła w Kwidzynie działają dzięki odnawialnym źródłom energii, które umożliwiają ogrzanie całego budynku razem w wodą użytkową, nie oddziałując przy tym negatywnie na środowisko naturalne. Ten przyjazny dla planety system grzewczy dedykowany jest w szczególności nowym i modernizowanym konstrukcjom budowlanym w Kwidzynie.

Od momentu instalacji pompy ciepła w Twoim domu, kompletnie zmieni się sposób, w jaki do tej pory postrzegałeś systemy grzewcze. Urządzenia te są w pełni samoobsługowe, a w dodatku ciche - nawet nie zauważysz, że cały czas pracują. Pompy doprowadzą ciepło do Twoich instalacji grzewczych bez większych nakładów finansowych. Do pracy wykorzystują energię cieplną otoczenia, która jest ogólnodostępna - i co najważniejsze - darmowa. Decydując się zatem na montaż pompy ciepła w Kwidzynie, żegnasz się z rachunkami związanymi z zakupem opału.

Pompy ciepła w Kwidzynie - jak działają?
Działanie pomp ciepła

Pompy ciepła w Kwidzynie - jak działają?

Aby pompa ciepła działała, musi zostać podłączona do źródła dolnego, którym określana jest energia cieplna pochodząca z otoczenia: powietrza, ziemi lub wód gruntowych. Pompa w czasie pracy korzysta z owej energii cieplnej, przekazując ją w zwiększonej ilości do źródła górnego - naszych instalacji ciepłowniczych.

  • Pompa ciepła do działania potrzebuje jedynie energii elektrycznej

  • Prąd to zaledwie 20% zapotrzebowania pompy na ogrzanie całego budynku

  • 80% zapotrzebowania pompy stanowi ciepło geotermalne pobierane z zewnątrz

Energia odnawialna, czyli koniec rachunków za ogrzewanie w Kwidzynie
OZE

Pożegnaj się z rachunkami, czyli energia odnawialna w Kwidzynie

Korzystanie z OZE pozwala przestać się zamartwiać stale rosnącymi cenami prądu i opału - pompa ciepła może działać bazując w pełni na odnawialnych źródłach energii, które znajdziemy w przyrodzie. Ciepło do Twoich instalacji dostarczy pompa, a prąd - instalacja fotowoltaiczna. Takie połączenie zapewni redukcję Twoich rachunków praktycznie do zera.

Wydatek poniesiony na zakup i montaż pompy ciepła w Kwidzynie zwraca się już po 5 latach! Wszystko to jest zasługą rezygnacji z kupna węgla i innych paliw kopalnych - pompa ciepła ich nie potrzebuje, by móc ogrzać Twój dom w Kwidzynie.

Inteligentne ogrzewanie w Kwidzynie - pompy ciepła
Bezobsługowy komfort

Inteligentne ogrzewanie w Kwidzynie - pompy ciepła

Pompy ciepła to nowatorskie i w pełni bezobsługowe urządzenia. W chwili uruchomienia przejmują kontrolę nad instalacją grzewczą i dbają o Twój komfort cieplny, a ty - nie musisz nic robić.

Pompy ciepła powstały z myślą o wygodzie użytkowania. Pracują całkowicie automatycznie, a żadna ingerencja w ich pracę nie jest wymagana. Decydując się na montaż pompy ciepła w Kwidzynie oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również swój cenny czas. Urządzenia te są także ciche, nie emitują gazów cieplarnianych i nie oddziałują negatywnie na otoczenie, w którym się znajdują. W dodatku ich gabaryty nie są duże - pompy ciepła można zamontować praktycznie wszędzie.

Pompy ciepła w Kwidzynie i ich bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo Twojej rodziny

Pompy ciepła w Kwidzynie i ich bezpieczeństwo

Pompy ciepła stanowią synonim bezpieczeństwa. Urządzenia te w żadnym wypadku nie niosą ze sobą ryzyka wybuchu, nawet w okresie intensywnej pracy. Do ogrzania budynków, w odróżnieniu od klasycznych urządzeń ciepłowniczych, nie przeprowadzają reakcji spalania, tym samym eliminując ryzyko zaczadzenia. Decydując się zatem na wymianę starego kopciucha na pompę ciepła w Kwidzynie, zwiększasz swoje bezpieczeństwo.

Skorzystaj z naszej oferty pomp ciepła w Kwidzynie i nie martw się o montaż - przeprowadzimy Cię przez cały proces od początku do końca. Nasi klienci zostają również otoczeni opieką serwisową - w razie awarii pompy ciepła odezwij się do nas!

Oszczędności

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Sprawdź szacunkową kalkulację oszczędności, jakie możesz uzyskać, decydując się na instalację fotowoltaiczną w Kwidzynie. Szczegółowe wyliczenia przeprowadzimy w oparciu o audyt energetyczny.

Wskaż, ile wynosi Twój miesięczny rachunek za prąd w Kwidzynie

Kalkulator oszczędności

Nieprawidłowe dane
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

Kwidzyn, niewielkie miasto z bogatą historią

Kwidzyn, niewielkie miasto z bogatą historią

Kwidzyn to miasto w Polsce, w województwie pomorskim, liczące ponad 38 000 mieszkańców. Jest stolicą powiatu kwidzyńskiego. Miasto położone jest nad rzeką Wisłą, około 100 km na południe od Gdańska.

Kwidzyn po raz pierwszy został wymieniony w 1065 roku jako wieś należąca do biskupa Pomezanii. W 1233 roku otrzymał prawa miejskie od księcia pomorskiego Swantopolka II. Przez całe średniowiecze miasto należało do Związku Hanzeatyckiego. W 1454 r. miasto zostało przyłączone do Królestwa Polskiego i stało się częścią polskiej prowincji Prusy Królewskie.

Podczas wojen polsko-szwedzkich w 1626 i 1629 r. miasto zostało zdobyte przez Szwecję, a w 1635 r. odzyskane przez Polskę. W 1648 r. zostało zdobyte przez Szwecję podczas II wojny północnej, a w 1660 r. powróciło do Polski. W 1772 r. w wyniku I rozbioru Polski Kwidzyn znalazł się w granicach Królestwa Prus.

W 1871 r. miasto znalazło się w granicach Cesarstwa Niemieckiego. Podczas II wojny światowej, w latach 1945-1947 miasto było okupowane przez Związek Radziecki. W 1945 r. wysiedlono ludność niemiecką i zastąpiono ją Polakami.