Skip to main content

Pompy ciepła Bydgoszcz

Pompa ciepła w Bydgoszczy

Pojawienie się pomp ciepła zrewolucjonizowało bydgoski rynek grzewczy. Tradycyjne źródła ogrzewania, czyli tak zwane kopciuchy zasilane paliwami kopalnymi, przestały być kuszącą perspektywą - nic w tym dziwnego, skoro alternatywą stały się ekologiczne i tanie w eksploatacji pompy ciepła. Urządzenia te działają dzięki odnawialnym źródłom energii (OZE), które pozwalają na ogrzanie całego budynku w Bydgoszczy wraz z wodą użytkową. Pompy ciepła dedykowane są zarówno nowym, jak i modernizowanym budynkom.

Odkąd pompa ciepła pojawi się w Twoim domu, Twój sposób postrzegania systemów grzewczych zmieni się o 180 stopni. Urządzenia te są ciche, a w dodatku pracują same - nawet nie zauważysz ich obecności. Pompa zajmie się doprowadzeniem ciepła do Twojej instalacji grzewczej, dbając przy tym o stan Twojego portfela. W trakcie pracy korzysta z energii cieplnej otoczenia, która jest w pełni darmowa i ogólnodostępna. Podejmując zatem decyzję o instalacji pompy ciepła w Bydgoszczy, żegnasz się z rachunkami związanymi z zakupem opału - nie będzie Ci on już potrzebny.

Bydgoszcz - jak działają pompy ciepła?
Działanie pomp ciepła

Bydgoszcz - jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła w Bydgoszczy może działać, dzięki dostępowi do źródła dolnego, czyli energii odnawialnej pochodzącej z otoczenia: wód gruntowych, ziemi lub powietrza. Pobierane stamtąd ciepło pompowane jest w zwiększonej ilości do naszych instalacji grzewczych - czyli źródła górnego.

  • Pompa ciepła zasilana jest energią elektryczną

  • Zapotrzebowanie pompy ciepła na prąd wynosi zaledwie 20%

  • 80% zapotrzebowania pompy ciepła stanowi ciepło geotermalne pobierane z zewnątrz

Koniec rachunków za ogrzewanie - OZE w Bydgoszczy
OZE

Koniec rachunków za ogrzewanie - OZE w Bydgoszczy

Przejście na odnawialne źródła energii to szansa, aby przestać martwić się rachunkami za opał i prąd - pompa ciepła w Bydgoszczy może być w pełni zasilana dzięki OZE, które jest w całkowicie darmowe i dostępne dla każdego. By urządzenie mogło pracować w pełni bezkosztowo, warto rozważyć montaż instalacji fotowoltaicznej - prąd produkowany przez panele może zasilić pompę i tym samym zredukować Twoje rachunki za energię.

Koszt poniesiony na zakup i montaż pompy ciepła w Bydgoszczy jest jednorazowy i zwrotny już po 5 latach! Jest to spowodowane rezygnacją z zakupu opału, którego pompa ciepła nie potrzebuje, by móc pracować.

Wymień stary piec w Bydgoszczy na ekologiczną pompę ciepła
Bezobsługowy komfort

Wymień stary piec w Bydgoszczy na ekologiczną pompę ciepła

Pompa ciepła to nowoczesny i w pełni bezobsługowy system grzewczy. Już od momentu uruchomienia zaczyna pracować, aby zapewnić stały komfort cieplny w Twoim domu w Bydgoszczy.

Urządzenia te zaprojektowane zostały z myślą o wygodzie użytkowania. Ich praca jest w całości automatyczna i nie wymaga ingerencji człowieka. Decyzja o przejściu na pompę ciepła pomoże ci zatem zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także cenny czas. Maszyny te są również ekologiczne: w odróżnieniu od klasycznych pieców i kotłów nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji i gazów, więc ich eksploatacja nie wpływa negatywnie na środowisko. Pompy ciepła mogą także pochwalić się niewielkimi rozmiarami - można je zainstalować praktycznie wszędzie.

Bydgoskie pompy ciepła i ich bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo Twojej rodziny

Bydgoskie pompy ciepła i ich bezpieczeństwo

Pompy ciepła od zawsze idą w parze z bezpieczeństwem. Ich użytkowanie nie niesie ze sobą ryzyka wybuchu - nawet podczas intensywnej pracy. Dzięki wykorzystaniu energii pochodzącej z otoczenia, nie potrzebują spalać paliw kopalnych, aby ogrzać budynek, dzięki czemu ryzyko zaczadzenia zostaje w całości wyeliminowane. Wymiana starego pieca na pompę ciepła w Bydgoszczy to inwestycja w bezpieczeństwo całej Twojej rodziny.

Sprawdź naszą ofertę pomp ciepła w Bydgoszczy i niczym się nie martw. Zadbamy, aby proces instalacji przebiegł pomyślnie i bez zakłóceń. Po skończonym montażu otoczony zostaniesz opieką serwisową - w przypadku awarii pompy ciepła zadzwoń do Soltrado!

Oszczędności

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Sprawdź szacunkową kalkulację oszczędności, jakie możesz uzyskać, decydując się na instalację fotowoltaiczną w Bydgoszczy. Szczegółowe wyliczenia przeprowadzimy w oparciu o audyt energetyczny.

Wskaż, ile wynosi Twój miesięczny rachunek za prąd w Bydgoszczy

Kalkulator oszczędności

Nieprawidłowe dane
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

Bydgoszcz, największe miasto w województwie kujawsko-pomorskim

Bydgoszcz, największe miasto w województwie kujawsko-pomorskim

Bydgoszcz o miasto w północnej Polsce, nad Brdą i Wisłą. Liczy 358 614 mieszkańców (stan na 31 grudnia 2012), a aglomeracja miejska ponad 470 000 mieszkańców, co daje jej 15 miejsce w kraju. Od 1999 roku jest siedzibą powiatu bydgoskiego i współstolicą, wraz z Toruniem, województwa kujawsko-pomorskiego. Wcześniej, w latach 1947-1998, była stolicą województwa bydgoskiego, a wcześniej, w latach 1945-1947, województwa pomorskiego.

Bydgoszcz jest częścią metropleksu bydgosko-toruńskiego, który liczy łącznie ponad 850 tys. mieszkańców. Bydgoszcz jest siedzibą Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i konserwatorium, a także Akademii Medycznej. Znajduje się tu również filharmonia pomorska, opera Nova oraz Port Lotniczy Bydgoszcz im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Bydgoszcz, pierwotnie Bydgoszcza, to polski toponim pochodzący od nazwy miasta, które istniało od XIII do XVIII wieku. Miasto znajdowało się w pobliżu dzisiejszej Bydgoszczy, we wsi Stara Bydgoszcz, która leży około 15 km (9 mil) na północny zachód od centrum miasta.

Nazwa Bydgoszcz jest złożeniem dwóch słów: byd (starosłowiański rdzeń oznaczający "krowę", "wołu", "bydło" lub "zwierzęcia ciężaru"; konotat z angielskim "beef", niemieckim "Vieh", holenderskim "vee", szwedzkim "boskap") i gost (oznaczający "gościa" lub "obcego").