Skip to main content

Pompy ciepła

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła są przyjazną środowisku alternatywą dla tradycyjnych źródeł ogrzewania. Ich siłą napędową są odnawialne źródła energii, które pozwalają na ogrzanie całego domu wraz z wodą użytkową, bez uwalniania szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. Ten proEKOlogiczny system grzewczy sprawdzi się szczególnie świetnie w nowych i zmodernizowanych budynkach.

Obecność pompy ciepła w Twoim domu kompletnie zmieni sposób, w jaki do tej pory postrzegałeś systemy grzewcze. Te bezobsługowe maszyny nie tylko dostarczą ciepło do Twoich instalacji, ale również pozwolą zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Kupno opału? - To już nie Twój problem. Pompy ciepła korzystają z energii cieplnej znajdującej się w otoczeniu - nic za nią nie płacisz.

Jak działają pompy ciepła?
Działanie pomp ciepła

Jak działają pompy ciepła?

Podstawą do działania pomp ciepła jest dostęp do tak zwanego źródła dolnego, czyli energii odnawialnej pochodzącej z ziemi, wód gruntowych, lub powietrza. Znajdujące się w nim ciepło jest pobierane do pompy, która w zwiększonej ilości oddaje je do źródła górnego, czyli naszych instalacji grzewczych.

  • Do zasilenia pompy ciepła potrzebna jest jedynie energia elektryczna

  • Prąd stanowi zaledwie 20% zapotrzebowania pompy do ogrzania budynku

  • Pozostałe 80% to ciepło geotermalne, które pobierane jest z zewnątrz

Energia odnawialna, czyli koniec rachunków za ogrzewanie
OZE

Energia odnawialna, czyli koniec rachunków za ogrzewanie

Dzięki OZE nie musisz już martwić się wzrostem cen opału i prądu - wszystko, co potrzebne do zasilenia pompy istnieje w przyrodzie. Natura nie pobiera żadnych opłat, więc nawet siarczysty mróz nie nadwyręży Twojego portfela. 

Inwestycja w pompę ciepła to jednorazowy wydatek, który jest w stanie zwrócić się nawet po 5 latach. Wszystko to dzięki rezygnacji z zakupu tradycyjnych paliw kopalnych, których już nie będziesz potrzebował - pompa wykorzystuje energię geotermalną, za którą nic nie płacisz.

Pompa ciepła - idealny zamiennik klasycznych pieców i kotłów
Bezobsługowy komfort

Pompa ciepła - idealny zamiennik klasycznych pieców i kotłów

Te nowatorskie urządzenia działają całkowicie bezobsługowo. Od momentu uruchomienia nie musisz ingerować w ich pracę - wszystkiego dopilnują same.

Pompy ciepła zostały zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowania.  Ich działanie jest w całości zautomatyzowane, dzięki czemu oszczędzasz swój cenny czas. Pracują po cichu, nie wydzielają spalin i w żaden sposób nie oddziałują negatywnie na otoczenie. Są niewielkich rozmiarów, więc można je zamontować praktycznie wszędzie.

Bezpieczeństwo pomp ciepła
Bezpieczeństwo Twojej rodziny

Bezpieczeństwo pomp ciepła

Pompy ciepła są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Nawet podczas wzmożonych okresów pracy nie istnieje ryzyko wybuchu. Ich działanie, w odróżnieniu od tradycyjnych kotłów i pieców, nie polega na spalaniu, więc żadne szkodliwe gazy nie są uwalniane i tym samym nie są w stanie nam zagrozić, a ryzyko zaczadzenia zostaje wyeliminowane. Montując pompę ciepła zwiększasz bezpieczeństwo całej swojej rodziny.