Skip to main content

Fotowoltaika Kwidzyn

Czy fotowoltaika w Kwidzynie działa?

Instalacja fotowoltaiczna daje możliwość kwidzyńskim mieszkańcom pozyskiwać prąd z odnawialnego źródła energii - Słońca.

Do produkcji energii elektrycznej wykorzystywane są instalacje fotowoltaiczne, które dzięki ekspozycji na światło ze słońca zasilają prądem budynki domowe, przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolne położone w Kwidzynie i okolicy. Fotowoltaika jest aktualnie najtańszym i najefektywniejszym sposobem na pozyskanie czystej energii ze Słońca. Działa w zgodzie z płynącą w okolicy Kwidzyna Wisłą, parkami tematycznymi oraz ogólnopojętym środowiskiem, a jej popularyzacja sprzyja poprawie jakości powietrza na naszej planecie.

Sposób działania fotowoltaiki w Kwidzynie
Działanie fotowoltaiki w Kwidzynie

Sposób działania fotowoltaiki w Kwidzynie

Proces pozyskiwania energii elektrycznej dzięki fotowoltaice przebiega etapowo. Pierwszym krokiem jest ekspozycja paneli fotowoltaicznych na promienie słoneczne. Znajdujące się pod szklaną osłoną krzemowe półprzewodniki, pod wpływem światła zostają poddane zjawisku fotoelektrycznemu. W efekcie wytworzony zostaje prąd stały.

Aby prąd wytworzony przez moduły mógł zasilić nasze gniazdka, musi on ulec zmianie na napięcie przemienne. Za ten proces odpowiada inwerter solarny, czyli serce naszej instalacji fotowoltaicznej. Występujący również pod nazwą falownik, inwerter solarny nie tylko dostarcza gotowy prąd do naszych domów, ale także kontroluje działanie całego systemu fotowoltaicznego.

Fotowoltaika, czyli bezpłatny prąd dla Kwidzyna
Prąd za darmo

Fotowoltaika, czyli bezpłatny prąd dla Kwidzyna

Dostęp do promieni słonecznych jest nieograniczony i w pełni darmowy. Decydując się na montaż paneli słonecznych, żegnasz się więc z rachunkami za prąd - od momentu uruchomienia instalacji stajesz się niezależny energetycznie.

Założenie własnej instalacji fotowoltaicznej to jednorazowy wydatek, który zwraca się już w ciągu 5 lat! Po zwróceniu wszystkich kosztów instalacja zaczyna generować zyski. Zadbaj o swoje obecne i przyszłe finanse - zainwestuj w fotowoltaikę.

W zgodzie z kwidzyńskim środowiskiem
Dbamy o naturę

W zgodzie z kwidzyńskim środowiskiem

Instalacje fotowoltaiczne zostały stworzone dla obopólnego dobra Prosumenta i Planety. Nie oddziałują negatywnie na środowisko w żaden sposób, a ich eksploatacja jest w pełni bezpieczna dla zdrowia.

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, ograniczasz emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, które obecnie stanowią największe zagrożenie dla Ziemi i mocno przyczyniają się do zanieczysczenia powietrza w Kwidzynie. W odróżnieniu od tradycyjnych elektrowni węglowych, instalacje fotowoltaiczne produkują prąd z OZE (Odnawialne Źródła Energii). Oznacza to, że wytwarzanie energii elektrycznej nie dzieje się poprzez spalanie paliw kopalnych, dzięki czemu szkodliwe substancje i gazy nie są uwalniane do atmosfery. Zatem jeśli chcesz wpłynąć na kwidzyńskie środowisko - zdecyduj się na instalację fotowoltaiczną.

Fotowoltaika - niezależność energetyczna w Kwidzynie
Bądź samowystarczalny

Fotowoltaika - niezależność energetyczna w Kwidzynie

Osiągnięcie niezależności to cel większości przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych, a także domowych. Montaż instalacji fotowoltaicznej w Kwidzynie to najlepszy i najszybszy sposób, aby ten cel osiągnąć.

Niezależność energetyczna polega na wytwarzaniu energii elektrycznej, by pokryć własne zapotrzebowanie. Nie będąc uzależnionym od zewnętrznego dostawcy prądu, wszelkie podwyżki cen, a także awarie sieci publicznych przestają być Twoim problemem. Od wykonania montażu instalacji fotowoltaicznej w systemie OFF - GRID, możesz cieszyć się stałym dostępem do własnej energii elektrycznej bez względu na to, co dzieje się w kwidzyńskiej elektrowni.

Oszczędności

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Sprawdź szacunkową kalkulację oszczędności, jakie możesz uzyskać, decydując się na instalację fotowoltaiczną w Kwidzynie. Szczegółowe wyliczenia przeprowadzimy w oparciu o audyt energetyczny.

Ile wynosi Twój miesięczny rachunek za prąd w Kwidzynie?

Kalkulator oszczędności

Nieprawidłowe dane
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

Kwidzyn - miasto z zamkiem krzyżackim

Kwidzyn, miasto z zamkiem krzyżackim

Kwidzyn to miasto w północnej Polsce, liczące około 40 tysięcy mieszkańców. Znajduje się w województwie pomorskim, nad rzeką Wisłą. Historia miasta sięga X wieku, kiedy to było ono osadą słowiańską. W XIII wieku miasto weszło w skład państwa zakonnego Krzyżaków. W 1454 roku zostało włączone do Królestwa Polskiego. Nazwa miasta pochodzi od staropolskiego słowa oznaczającego "brzozę".

Kwidzyn to urokliwe miasto o bogatej historii i pięknej przyrodzie. Miasto położone jest na brzegu Wisły, w województwie pomorskim. Rzeka stanowi piękne naturalne tło dla miasta, a także znajduje się tu wiele parków i terenów zielonych. W centrum miasta znajduje się wiele zabytkowych budynków, w tym XIV-wieczny gotycki zamek krzyżacki.

Kwidzyn to świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli interesujesz się historią lub przyrodą. W mieście znajduje się wiele muzeów i galerii, a także wiele zabytkowych miejsc. Jest tu również wiele możliwości korzystania z uroków przyrody, z licznymi parkami i ścieżkami przyrodniczymi.