Skip to main content

Pompy ciepła Toruń

Czy pompa ciepła zadziała w Toruniu?

Pompy ciepła są przyjazną środowisku alternatywą dla tradycyjnych źródeł ogrzewania. Ich siłą napędową są odnawialne źródła energii, które pozwalają na ogrzanie całego domu w Toruniu wraz z wodą użytkową, bez uwalniania szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. Ten proEKOlogiczny system grzewczy sprawdzi się szczególnie świetnie w nowych i zmodernizowanych budynkach.

Obecność pompy ciepła w Twoim domu kompletnie zmieni sposób, w jaki do tej pory postrzegałeś systemy grzewcze oferowane na toruńskim rynku. Te bezobsługowe maszyny nie tylko dostarczą ciepło do Twoich instalacji, ale również pozwolą zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Kupno opału? - To już nie Twój problem. Pompy ciepła korzystają z energii cieplnej znajdującej się w otoczeniu - nic za nią nie płacisz.

Jak działają pompy ciepła?
Działanie pomp ciepła

Jak działają pompy ciepła w Toruniu?

Podstawą do działania pomp ciepła jest dostęp do tak zwanego źródła dolnego, czyli energii odnawialnej pochodzącej z ziemi, wód gruntowych, lub powietrza. Znajdujące się w nim ciepło jest pobierane do pompy, która w zwiększonej ilości oddaje je do źródła górnego, czyli naszych instalacji grzewczych.

  • Do zasilenia pompy ciepła potrzebna jest jedynie energia elektryczna

  • Prąd stanowi zaledwie 20% zapotrzebowania pompy do ogrzania budynku

  • Pozostałe 80% to ciepło geotermalne, które pobierane jest z zewnątrz

Energia odnawialna, czyli koniec rachunków za ogrzewanie
OZE

Energia odnawialna - koniec rachunków za ogrzewanie w Toruniu

Dzięki OZE nie musisz już martwić się wzrostem cen opału i prądu - wszystko, co potrzebne do zasilenia pompy istnieje w przyrodzie. Natura nie pobiera żadnych opłat, więc nawet siarczysty mróz nie nadwyręży Twojego portfela. 

Inwestycja w pompę ciepła to jednorazowy wydatek, który jest w stanie zwrócić się nawet po 5 latach. Wszystko to dzięki rezygnacji z zakupu tradycyjnych paliw kopalnych, których już nie będziesz potrzebował - pompa wykorzystuje energię geotermalną, za którą nic nie płacisz.

Pompa ciepła - idealny zamiennik klasycznych pieców i kotłów
Bezobsługowy komfort

Pompa ciepła - idealny zamiennik klasycznych pieców i kotłów w Toruniu

Te nowatorskie urządzenia działają całkowicie bezobsługowo. Od momentu uruchomienia nie musisz ingerować w ich pracę - wszystkiego dopilnują same.

Pompy ciepła zostały zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowania.  Ich działanie jest w całości zautomatyzowane, dzięki czemu oszczędzasz swój cenny czas. Pracują po cichu, nie wydzielają spalin i w żaden sposób nie oddziałują negatywnie na otoczenie. Są niewielkich rozmiarów, więc można je zamontować praktycznie wszędzie.

Bezpieczeństwo pomp ciepła
Bezpieczeństwo Twojej rodziny

Bezpieczeństwo toruńskich pomp ciepła

Pompy ciepła są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Nawet podczas wzmożonych okresów pracy nie istnieje ryzyko wybuchu. Ich działanie, w odróżnieniu od tradycyjnych kotłów i pieców, nie polega na spalaniu, więc żadne szkodliwe gazy nie są uwalniane i tym samym nie są w stanie nam zagrozić, a ryzyko zaczadzenia zostaje wyeliminowane. Montując pompę ciepła zwiększasz bezpieczeństwo całej swojej rodziny.

Korzystając z naszej oferty na pompę ciepła w Toruniu, nie musisz się martwić o przyszłą pomoc związaną z ewentualnymi pracami serwisowymi - przeprowadzimy Cię przez cały etap serwisowy.

Oszczędności

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Sprawdź szacunkową kalkulację oszczędności, jakie możesz uzyskać, decydując się na instalację fotowoltaiczną w Toruniu. Szczegółowe wyliczenia przeprowadzimy w oparciu o audyt energetyczny.

Wskaż, ile wynosi Twój miesięczny rachunek za prąd w Toruniu

Kalkulator oszczędności

Nieprawidłowe dane
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

Toruń - miasto z zabytkami UNESCO

Toruń historia miasta

Toruń to miasto w północnej Polsce, nad rzeką Wisłą. Jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego, a wcześniej był stolicą województwa toruńskiego (1975-1998). Miasto jest znane ze swojego średniowiecznego Starego Miasta, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Toruń jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Został założony pod koniec X wieku przez polskiego księcia Bolesława I Chrobrego. Złoty wiek miasta przypadł na XIV wiek, kiedy to było ono członkiem Hanzy. Toruń był jednym z największych i najbogatszych miast ligi, a jego kupcy prowadzili intensywny handel z innymi miastami hanzeatyckimi.

W XV wieku król Polski Kazimierz IV Jagiellończyk nadał Toruniowi prawa gwarantujące autonomię. Dzięki temu miasto stało się de facto wolnym miastem i mogło utrzymać swoją niezależność aż do XVIII wieku.

W 1772 r. w wyniku I rozbioru Polski Toruń został przyłączony do Królestwa Pruskiego. Stał się stolicą nowo utworzonej Prowincji Toruńskiej i rozkwitał pod pruskim panowaniem.

W XIX wieku miasto było głównym ośrodkiem polskiego odrodzenia narodowego. Tutaj urodził się słynny polski poeta Adam Mickiewicz, tutaj też powstała pierwsza polska uczelnia - Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Podczas II wojny światowej Toruń został mocno zniszczony przez alianckie bombardowania. Po wojnie miasto zostało odbudowane, a uniwersytet ponownie otwarty.

Dziś Toruń jest prężnie rozwijającym się miastem z bogatym życiem kulturalnym. Znajduje się tu wiele zabytków i jest popularnym miejscem turystycznym.