Fotowoltaika Bydgoszcz
Czy fotowoltaika w Bydgoszczy działa?
Instalacja fotowoltaiczna daje możliwość bydgoskim mieszkańcom pozyskiwać prąd z odnawialnego źródła energii - Słońca.
Do produkcji energii elektrycznej wykorzystywane są instalacje fotowoltaiczne, które dzięki ekspozycji na światło ze słońca zasilają prądem budynki domowe, przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolne położone w Bydgoszczy i okolicy. Fotowoltaika jest aktualnie najtańszym i najefektywniejszym sposobem na pozyskanie czystej energii ze Słońca. Działa w zgodzie z płynącą w okolicy Bydgoszczy Wisłą, parkami tematycznymi, lasami oraz ogólnopojętym środowiskiem, a jej popularyzacja sprzyja poprawie jakości powietrza na naszej planecie.
Sposób działania fotowoltaiki w Bydgoszczy
Proces pozyskiwania energii elektrycznej dzięki fotowoltaice przebiega etapowo. Pierwszym krokiem jest ekspozycja paneli fotowoltaicznych na promienie słoneczne. Znajdujące się pod szklaną osłoną krzemowe półprzewodniki, pod wpływem światła zostają poddane zjawisku fotoelektrycznemu. W efekcie wytworzony zostaje prąd stały.
Aby prąd wytworzony przez moduły mógł zasilić nasze gniazdka, musi on ulec zmianie na napięcie przemienne. Za ten proces odpowiada inwerter solarny, czyli serce naszej instalacji fotowoltaicznej. Występujący również pod nazwą falownik, inwerter solarny nie tylko dostarcza gotowy prąd do naszych domów, ale także kontroluje działanie całego systemu fotowoltaicznego.
Fotowoltaika, czyli bezpłatny prąd dla Bydgoszczy
Dostęp do promieni słonecznych jest nieograniczony i w pełni darmowy. Decydując się na montaż paneli słonecznych, żegnasz się więc z rachunkami za prąd - od momentu uruchomienia instalacji stajesz się niezależny energetycznie.
Założenie własnej instalacji fotowoltaicznej to jednorazowy wydatek, który zwraca się już w ciągu 5 lat! Po zwróceniu wszystkich kosztów instalacja zaczyna generować zyski. Zadbaj o swoje obecne i przyszłe finanse - zainwestuj w fotowoltaikę.
W zgodzie z bydgoskim środowiskiem
Instalacje fotowoltaiczne zostały stworzone dla obopólnego dobra Prosumenta i Planety. Nie oddziałują negatywnie na środowisko w żaden sposób, a ich eksploatacja jest w pełni bezpieczna dla zdrowia.
Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, ograniczasz emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, które obecnie stanowią największe zagrożenie dla Ziemi i mocno przyczyniają się do zanieczysczenia powietrza w Bydgoszczy. W odróżnieniu od tradycyjnych elektrowni węglowych, instalacje fotowoltaiczne produkują prąd z OZE (Odnawialne Źródła Energii). Oznacza to, że wytwarzanie energii elektrycznej nie dzieje się poprzez spalanie paliw kopalnych, dzięki czemu szkodliwe substancje i gazy nie są uwalniane do atmosfery. Zatem jeśli chcesz wpłynąć na bydgoskie środowisko - zdecyduj się na instalację fotowoltaiczną.
Fotowoltaika - niezależność energetyczna w Bydgoszczy
Osiągnięcie niezależności to cel większości przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych, a także domowych. Montaż instalacji fotowoltaicznej w Bydgoszczy to najlepszy i najszybszy sposób, aby ten cel osiągnąć.
Niezależność energetyczna polega na wytwarzaniu energii elektrycznej, by pokryć własne zapotrzebowanie. Nie będąc uzależnionym od zewnętrznego dostawcy prądu, wszelkie podwyżki cen, a także awarie sieci publicznych przestają być Twoim problemem. Od wykonania montażu instalacji fotowoltaicznej w systemie OFF - GRID, możesz cieszyć się stałym dostępem do własnej energii elektrycznej bez względu na to, co dzieje się w bydgoskiej elektrowni.
Sprawdź, ile zaoszczędzisz
Sprawdź szacunkową kalkulację oszczędności, jakie możesz uzyskać, decydując się na instalację fotowoltaiczną w Bydgoszczy. Szczegółowe wyliczenia przeprowadzimy w oparciu o audyt energetyczny.
Wskaż, ile wynosi Twój miesięczny rachunek za prąd w Bydgoszczy
Kalkulator oszczędności
Bydgoszcz, miasto nad dwoma rzekami
Bydgoszcz to miasto w północnej Polsce, nad Brdą i Wisłą. Z liczbą mieszkańców 358 614 (grudzień 2012) i aglomeracją miejską liczącą ponad 470 000 mieszkańców (2011) jest 15. największym miastem w Polsce. Od 1999 jest siedzibą powiatu bydgoskiego i współstolicą, wraz z Toruniem, województwa kujawsko-pomorskiego. Wcześniej, w latach 1947-1998, była stolicą województwa bydgoskiego, a wcześniej, w latach 1945-1947, województwa pomorskiego.
Bydgoszcz jest częścią metropleksu bydgosko-toruńskiego, który liczy łącznie ponad 850 tys. mieszkańców. Bydgoszcz jest siedzibą Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i konserwatorium, a także Akademii Medycznej. Znajduje się tu również filharmonia pomorska, opera Nova oraz Port Lotniczy Bydgoszcz im. Ignacego Jana Paderewskiego.
Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, z licznymi fabrykami produkującymi maszyny, tekstylia, chemikalia, żywność (zwłaszcza cukier) i meble. Jego port jest najbardziej ruchliwym w kraju.
Miasto zostało założone prawdopodobnie pod koniec X wieku. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1032 r. jako o wsi nad Brdą. Bydgoszcz została wkrótce włączona do Polski piastowskiej. Miastem stała się w 1346 roku, a prawa miejskie uzyskała w 1410 roku. W latach 1538-1596 Bydgoszcz była królewskim miastem Polski.
W XVI wieku Bydgoszcz była jednym z największych miast polskich, liczyła około 8000 mieszkańców. Była siedzibą starosty, posiadała zamek, dwa kościoły, szpital, dwa rynki i ratusz.