Skip to main content

Fotowoltaika

Czym jest fotowoltaika?

Termin fotowoltaika reprezentuje sobą, przede wszystkim, proces pozyskiwania prądu z odnawialnego źródła energii - Słońca.

Do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje się specjalne instalacje, które dzięki ekspozycji na światło słoneczne są w stanie zasilić prądem nasze domy, przedsiębiorstwa, a nawet gospodarstwa rolne. Fotowoltaika to obecnie najtańszy i najefektywniejszy sposób na pozyskanie czystej energii ze Słońca. Działa w zgodzie ze środowiskiem, a jej popularyzacja sprzyja poprawie jakości powietrza na naszej planecie.

Jak działa fotowoltaika
Działanie fotowoltaiki

Jak działa fotowoltaika?

Proces pozyskiwania energii elektrycznej dzięki fotowoltaice przebiega etapowo. Pierwszym krokiem jest ekspozycja paneli fotowoltaicznych na promienie słoneczne. Znajdujące się pod szklaną osłoną krzemowe półprzewodniki, pod wpływem światła zostają poddane zjawisku fotoelektrycznemu. W efekcie wytworzony zostaje prąd stały.

Aby prąd wytworzony przez moduły mógł zasilić nasze gniazdka, musi on ulec zmianie na napięcie przemienne. Za ten proces odpowiada inwerter solarny, czyli serce naszej instalacji fotowoltaicznej. Występujący również pod nazwą falownik, inwerter solarny nie tylko dostarcza gotowy prąd do naszych domów, ale także kontroluje działanie całego systemu fotowoltaicznego.

Fotowoltaika, czyli bezpłatny prąd
Prąd za darmo

Fotowoltaika, czyli bezpłatny prąd

Dostęp do promieni słonecznych jest nieograniczony i w pełni darmowy. Decydując się na montaż paneli słonecznych, żegnasz się więc z rachunkami za prąd - od momentu uruchomienia instalacji stajesz się niezależny energetycznie.

Założenie własnej instalacji fotowoltaicznej to jednorazowy wydatek, który zwraca się już w ciągu 5 lat! Po zwróceniu wszystkich kosztów instalacja zaczyna generować zyski. Zadbaj o swoje obecne i przyszłe finanse - zainwestuj w fotowoltaikę.

W zgodzie ze środowiskiem
Dbamy o naturę

W zgodzie ze środowiskiem

Instalacje fotowoltaiczne zostały stworzone dla obopólnego dobra Prosumenta i Planety. Nie oddziałują negatywnie na środowisko w żaden sposób, a ich eksploatacja jest w pełni bezpieczna dla zdrowia.

Decydując się na montaż fotowoltaiki, ograniczasz emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, które obecnie stanowią największe zagrożenie dla Ziemi. W odróżnieniu od tradycyjnych elektrowni węglowych, instalacje PV produkują prąd z OZE (Odnawialne Źródła Energii). Oznacza to, że wytwarzanie energii elektrycznej nie dzieje się poprzez spalanie paliw kopalnych, tym samym żadne szkodliwe substancje i gazy nie są uwalniane. Zatem jeśli chcesz pomóc Naszej planecie - zdecyduj się na instalację fotowoltaiczną.

Fotowoltaika kluczem do niezależności
Bądź samowystarczalny

Fotowoltaika kluczem do niezależności

Osiągnięcie niezależności to cel większości przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych a także domowych. Montaż instalacji fotowoltaicznej to najlepszy i najszybszy sposób, aby cel ten osiągnąć.

Niezależność energetyczna polega na wytwarzaniu energii elektrycznej na pokrycie własnego zapotrzebowania. Nie będąc uzależnionym od zewnętrznego dostawcy prądu, wszelkie podwyżki cen, a także awarie sieci publicznych przestają być Twoim problemem. Od momentu montażu instalacji fotowoltaicznej w systemie OFF - GRID, możesz cieszyć się stałym dostępem do własnej energii elektrycznej bez względu na to, co dzieje się w pobliskiej elektrowni.