Skip to main content

Fotowoltaika Toruń

Systemy fotowoltaiczne w Toruniu

Mieszkańcy Torunia od teraz mogą pozyskiwać energię elektryczną z darmowego i odnawialnego źródła energii - Słońca. Wszystko to dzięki fotowoltaice.

W celu wyprodukowania darmowego prądu wykorzystuje się specjalne instalacje fotowoltaiczne, które dzięki dostępowi do światła słonecznego są w stanie zasilić całe przedsiębiorstwa, a także gospodarstwa domowe i rolne położone w Toruniu i okolicach. Panele fotowoltaiczne pozwalają na efektywne wykorzystanie czystej energii słonecznej na własny użytek. Systemy PV działają w zgodzie ze środowiskiem, a tym samym z płynącą przy Toruniu Wisłą. Popularyzacja fotowoltaiki w znacznym stopniu wpływa na poprawę jakości powietrza zarówno w samym Toruniu, jak i całej Polsce.

Fotowoltaika w Toruniu - jak działa?
Działanie fotowoltaiki w Toruniu

Fotowoltaika w Toruniu - jak działa?

Pozyskiwanie energii elektrycznej z pomocą fotowoltaiki podzielone jest na kilka etapów. Pierwszym z nich jest ekspozycja modułów PV na światło słoneczne. W krzemowych półprzewodnikach znajdujących się pod szklaną osłoną, dzięki kontaktowi z promieniami słońca zachodzi zjawisko fotoelektryczne. Efektem końcowym tego procesu jest wytworzenie prądu stałego.

Prąd wytworzony przez panele nie jest od razu gotowy, aby zasilić gniazdka w naszych domach w Toruniu. W pierwszej kolejności musi on zostać przekonwertowany na napięcie przemienne - odpowiada za to falownik, czyli serce naszej instalacji fotowoltaicznej. Znany także jako inwerter solarny, falownik zajmuje się zarówno dostarczaniem energii elektrycznej do budynku, jak i kontrolą działania całego systemu PV.

Bezpłatny prąd w Toruniu dzięki fotowoltaice
Prąd za darmo

Bezpłatny prąd w Toruniu dzięki fotowoltaice

Każda osoba może skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje nam Słońce - wystarczą do tego moduły PV. Dostęp do wytwarzanej przez nie energii jest niczym nieograniczony i w pełni darmowy. Podejmując więc decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej w Toruniu żegnasz się z rachunkami za energię elektryczną - stajesz się niezależny energetycznie już w chwili jej uruchomienia, a wytworzony prąd należy do Ciebie.

Montaż własnego systemu fotowoltaicznego jest wydatkiem jednorazowym, który zwraca się już w ciągu 5 lat! Gdy wszystkie koszty się zwrócą, instalacja zaczyna generować zyski. Myśl więc przyszłościowo i zadbaj o swoje finanse - zainwestuj w fotowoltaikę w Toruniu.

W zgodzie z toruńskim środowiskiem
Dbamy o naturę

W zgodzie z toruńskim środowiskiem

Systemy fotowoltaiczne stworzone zostały z myślą o obopólnym dobru Planety i Prosumenta. W żaden sposób nie oddziałują na środowisko naturalne, a eksploatowanie ich nie zagraża zdrowiu.

Podejmując decyzję o instalacji systemu fotowoltaicznego, przyczyniasz się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych do atmosfery, które stanowią dziś jedno z największych zagrożeń dla planety i powietrza na całym świecie. Instalacje PV od tradycyjnych elektrowni węglowych odróżnia to, że do produkcji prądu wykorzystują OZE - Odnawialne Źródła Energii. Oznacza to, że produkcja energii elektrycznej nie wiąże się z procesem spalania paliw kopalnych, a szkodliwe dla środowiska gazy i substancje nie są emitowane do atmosfery. Zatem jeśli chcesz przyczynić się do ochrony toruńskiego środowiska - postaw na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Zyskaj niezależność energetyczną w Toruniu
Bądź samowystarczalny

Zyskaj niezależność energetyczną w Toruniu

Uzyskanie niezależności jest celem większości firm, domów, a także gospodarstw rolnych. Najlepszym i najszybszym sposobem na jego osiągnięcie, jest montaż własnego systemu fotowoltaicznego w Toruniu.

Niezależność energetyczna to nic innego, jak wytwarzanie energii elektrycznej na pokrycie własnego zapotrzebowania. Uniezależniając się od zewnętrznego dostawcy prądu, pozbywasz się problemu stale rosnących kwot widniejących na rachunkach z toruńskiej elektrowni. W dodatku, decydując się na montaż instalacji PV w systemie OFF - GRID, wszelkie awarie publicznych sieci energetycznych przestają być Twoim zmartwieniem, ponieważ system ten oferuje stały i nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej. Nie wahaj się więc i odezwij do Soltrado - pomożemy ci uzyskać niezależność energetyczną w Toruniu.

Oszczędności

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Sprawdź szacunkową kalkulację oszczędności, jakie możesz uzyskać, decydując się na instalację fotowoltaiczną w Toruniu. Szczegółowe wyliczenia przeprowadzimy w oparciu o audyt energetyczny.

Wskaż, ile wynosi Twój miesięczny rachunek za prąd w Toruniu

Kalkulator oszczędności

Nieprawidłowe dane
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

Toruń - nadwiślanskie miasto z bogatą historią

Toruń historia miasta

Toruń to miasto w północnej Polsce, nad rzeką Wisłą. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce, a jego zabytkowa starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Toruń został założony w XIII wieku przez Krzyżaków i szybko stał się ważnym ośrodkiem handlowym. W XIV wieku miasto zostało podbite przez króla polskiego Kazimierza III i stało się częścią Królestwa Polskiego.

W okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów Toruń był ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym. W XVIII w. miasto zostało przyłączone do Królestwa Pruskiego, a w 1871 r. stało się częścią Cesarstwa Niemieckiego.

Po I wojnie światowej Toruń wrócił do Polski, a w czasie II wojny światowej został zajęty przez nazistowski reżim niemiecki. Miasto zostało mocno zniszczone podczas wojny, a jego zabytkowa starówka została prawie całkowicie zniszczona.

Po wojnie Toruń został odbudowany, a jego starówka zrekonstruowana. Obecnie miasto jest głównym ośrodkiem handlu i przemysłu, a także popularnym miejscem turystycznym.